Dziwne meble

Czasami zwykłe meble nas nudzą. Produkty dostępne w sieciówkach mają wszyscy, ale możesz je po swojemu przerobić. Czasami wystarczy tylko zmienić kolor lub detal. Jeżeli szukasz oryginalnego wyposażenia mieszkania, lubisz designerskie meble i niestandardowe wyposażenia to te propozycje są dla Ciebie.

Biurko z sowieckich min

Po wojnie zostało wiele odpadów. Część z nich trafiła do hut, ale niektóre dziwnym trafem dostały się w ręce estońskiego artysty. Z zardzewiałych kawałków stworzył małe i użytkowe dzieła sztuki. Podobno Estończyk chce handlować meblami. W „kolekcji” powstało  łóżko, wanna, kominek, wózek dziecięcy, biurko, a nawet toaleta. Każdy element wykonany został z powojennego żelastwa.  Pękate kawałki zostały wykorzystane jako nogi i półki w biurku. Jeżeli marzysz o spaniu na wygodnym, powojennym łóżku to łóżko zrobionych z sowieckich min głębinowych.

Gazety

Meble z gazety? Dlaczego nie. Pewien koreańsko-nowozelandzki projektant stworzył projekt, który wykorzystuje tytko gazety. Po recyklingu stają się więc kulką. Artysta wpada na pomysł żeby dodać leju i już. Z masy uformował kształt cegły. Produkty okazały się wytrzymałe, a po wyschnięciu także niezwykle designerskie. Z powstałych „cegieł” budował meble, również za pomocą tej samej metody klejenia. Tak powstały stoliki kawowe i ławka.

Papierowe ścinki

Pewien pracownik firmy zalał kosz na śmieci klejem i kazał wrzucać twarde ścinki papieru. W ten sposób powstała oryginalna kolekcja krzeseł ekologicznych, a ich stworzenie było mega tanie. Nikolas Gregory – autor projektu twierdzi, że jest to przyszłościowe rozwiązanie i zapowiada kolejne.

Algi

Czy można stworzyć meble z roślin? Okazuje się, że tak! Dwoje studentów stworzyło materiału otrzymanego z wodorostów i papieru. Algi zostały ususzone i zmielone na drobny proszek. Z tego ugotowali specjalny klej. Obecny w algach alginian sprawia, że występują właściwości klejące. Wodorostowy klej w połączeniu z papierem daje trwały materiał. Zostały z niego stworzone lampy i krzesła. Z kolei inny artysta postanowił stworzyć z alg eleganckie abażury na lampy. Można? Można.

Pręty zbrojeniowe

Z powyginanego pręta o przekroju 14 mm powstała specjalna konstrukcja. Siedzisko zostało zrobione z gąbki tapicerskiej i pokryte ekologiczną skórą. Tak powstała seria mebli barowych. Blaty zostały wykonane ze specjalnych płyt mdf. Są dostępne w dwóch kolorach. Powstał także specjalny blat. Są surowe i zabezpieczone przezroczystym lakierem w odcieniu wojskowej zieleni albo takie z czarną skórą.

Szkło witrażowe

Okazuje się, że i kawałki kolorowego szkła można wykorzystać i zrobić z nich komodę. Konstrukcja jest stalowa, a szkłem wypełniono fronty mebla. Szkło powstało przy użyciu metody fusingu, którą stosuje się przy produkcji witraży. Rysunki na witrażu stworzyły piękne kompozycje kolorystyczne. Produkt jest dostępny w jednym ze sklepów w Londynie.

Drut

Okazuje się, że jak człowiek chce to i drut potrafi być świetnym materiałem do stworzenia praktycznych mebli. Pewien projektant wykonał w całości produkty z drutu. Stylowe krzesło, leżak, fotel czy stoliki z daleka wyglądają jak szkice. A to prawdziwe, użytkowe, przestrzenne meble.

Przędza

Meble bez śrub, gwoździ, kleju i innych produktów? Nie ma sprawy.  Anton Alvarez potwierdza, że jak człowiek myśli, to się da. Z resztek drewna i przędzy poliestrowej stworzył praktyczne i ekologiczne meble. Deski owija się szczelnie przędzą, która trzyma ich kształty. Dodatkowo mamy pełen przekrój barw i kształtów.

Stare samochody

Do stworzenia designerskiego mebla można wykorzystać resztki z samochodu. Zabytkowy samochód może przekształcić się w stylowe, personalizowane łóżko, fotel a nawet stół. Biurko czy fotel również nie będzie problemem. 

Jeżeli lubisz nietypowe, designerskie meble to z pewnością takie rozwiązania z pewnością znajdziesz. Nikt nie będzie miał krzesła zrobionego z gazet albo biurka z sowieckich min. Dzięki pomysłom możesz również spróbować stworzyć coś sam. Niech Cię niesie wyobraźnia!