Prezent na dzień dziecka – czego chce mały człowiek

Zbliżający się dzień dziecka spędza rodzicom sen z powiek – co w tym roku podarować jako prezent? Kolejna zabawka, gadżet a może najnowszy sprzęt? Zwykle tego dnia każdy rodzic chciałby być ze swoim dzieckiem i spędzić z nim trochę czasu. W końcu nawet mały wypad na lody i spacer mogą być lepszą frajdą dla całej rodziny niż milion prezentów.

Czas i wsparcie

Ten prezent możesz ofiarować swojemu dziecku codziennie, w dodatku za darmo. Z badań wykonanych przez psychologów wynika, że poczucie przynależności do rodziny i akceptacja są dla młodego człowieka bardzo ważne. Im więcej czasu spędzasz ze swoją pociechą na kreatywnych zabawach, tym lepiej. W ty celu świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju klocki czy gry planszowe.

Warto również pomyśleć o aktywności fizycznej. Wizyta w parku trampolin czy wspólna wycieczka rowerowa z pewnością będą świetną odskocznią. Kolejną formą zabawy są wszelkie masy plastyczne czy robótki. W sklepach znajdziesz mnóstwo zestawów DIY, które rozwiną umiejętności dziecka oraz wzbudzą w nim kreatywność. Możesz towarzyszyć mu podczas zabawy, rozmawiać i pytać, jak spędziło dzień. Wasza relacja z pewnością przyniesie efekty na kolejnych etapach życia.

Wymarzona zabawka i rodzinna atrakcja

Jeżeli wiesz, że Twoje dziecko marzy o pewnej zabawce lub grze i chcesz spełnić to marzenie w Dzień Dziecka, to dodaj do niespodzianki również wspólnie spędzony czas. Rodzinne atrakcje pozwalają na jeszcze lepsze poznanie dziecka, jego charakteru i potrzeb. Być może odkryjecie wspólną pasję, która pogłębi relacje. Można połączyć przyjemne z pożytecznym, ale najważniejsze to być z pociechą. Jeżeli więc na co dzień nie poświęcasz jej tyle czasu, ile chcesz, zorganizuj czas tak, by cała rodzina mogła go maksymalnie wykorzystać.

Młodzież i dorosłe dzieci

Dziecko dla rodzica zawsze pozostanie dzieckiem. Tym małym, kochanym, chociaż nieco niesfornym. Jeżeli planujesz w tym roku podarować coś swojemu dorosłemu lub prawie dorosłemu dziecku, postaw na symboliczne drobiazgi. Ciekawa książka, ulubione słodycze czy nowa piżama z pewnością będą bezpiecznym i miłym podarunkiem. Możesz również zaproponować wspólną kawę i pieczenie ciasta albo wyskoczyć razem na zakupy i kupić coś przy okazji razem z dzieckiem.

Im człowiek starszy, tym bardziej docenia czas spędzony z bliskimi dlatego zamiast rozważać kupno super nowoczesnego odkurzacza, warto znaleźć rozrywkę, która pomoże zbudować wspólną więź. Dobrym pomysłem jest również wspólny powrót do dzieciństwa i podarowanie fotoprezentu, który bez problemu wykonasz. Możesz również połączyć Dzień Dziecka z Dniem Matki i zorganizować wspólny weekend w spa lub wyprawę w góry.

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Warto jednak inwestować w relację i budowanie więzi, a nie kolejne zabawki, które zajmują tylko miejsce. Drobiazgi podarowane dorosłym dzieciom również potrafią sprawić mnóstwo radości i przenieść nas w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa.